Údržbář místo zámečníka nebyla dobrá volba

Vytvořeno: úterý 20. prosinec 2016 8:47 Napsal David Kobylák

Vybrat si, k otevření dveří, namísto profesionálního zámečníka údržbáře místního úřadu nebyla dobrá volba.

O tom se, bohužel, už také přesvědčila naše zákaznice z Nehvizd u Prahy. Ač se doporučení sousedky na místního všeuměla zdálo jako dobrá volba, opak byl pravdou. Jak víme takových šikovných Pepíků se všude najde mnoho, bohužel se mu občas povede i nějaké ty dveře šikovně otevřít, a pak se cítí jako mistr zámečník. Popravdě to málo, co se povede jim, to vás náš zámečník dokáže naučit během tří vteřin také. Bohužel nejsou dveře jako dveře, a není "zámečník" jako zámečník. My jsme školení zámečníci, kteří vědí jak fungují zámky, co se děje s dveřmi, a kromě zkušeností s tisíci otevíranými dveřmi, ještě navíc disponujeme širokou škálou speciálních nástrojů, jež umíme vhodně použít.

Vidina úspory pár stovek stála nakonec zákaznici mnohem více. Jak je patrné z obrázku níže, zmiňovaný údržbář dveře nehorázně poničil, v touze fušovat profesionálům do řemesla, a zjevně v záplavě holého zoufalství nakonec zničil i dveřní kování (štítek), a stejně tyto, pouze zabouchnuté dveře, neotevřel.

Po několika hodinovém nezdaru onoho údržbáře, udělala zákaznice jedinou správnou věc, a zavolala si našeho zámečníka. Po příjezdu byly dveře otevřené během pěti vteřin. Zákaznice dostala účtenku, kterou by jí údržbář jistě nevystavil, a spokojena přidala zámečníkovi ještě dýško. Vyvarujte se takovým fušerům, údržbářům, kutilům a sousedům, většinou nadělají mnohem více škody než užitku. Navíc, většinou si řeknou o nějakou tu drobnou odměnu (cca 500kč), na kterou nevystaví doklad, a úspora dvou tří stovek nestojí vůbec za zničené dveře, které stojí od tří tisíc výš.